سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان عنوان کرد: جبران کمبودها، با صرفه‌جویی در تخصیص منابع

 | تاریخ ارسال: 1400/10/14 | 

سرپرست دانشگاهعلوم پزشکی زنجان عنوان کرد:
جبران کمبودها در دانشگاه، با صرفه‌جویی در تخصیص منابع

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه هدف و تلاش ما این است، تا حدی که امکان دارد کمبودها را جبران کنیم و با جذب منابع بیشتر، فشار را از روی دانشگاه و واحدهای مختلف برداریم، گفت: قطعا با توجه به محدودیت‌های موجود چاره‌ای جز صرفه‌جویی حداکثری در تخصیص و هزینهکرد منابع نداریم.

پایگاه خبری وبدا – زنجان، دکتر حسن بختیاری ظهر سه‌شنبه ۱۴ دی در مراسم معارفه معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در دانشکده پزشکی با بیان اینکه تغییرات مدیریتی جزء لاینفک همه جوامع و وجود دیدگاه‌های مختلف مدیریتی، امری طبیعی است اظهار کرد: جامعه براساس تغییراتی که ایجاد می‌شود و در هر دوره‌ای ممکن است یک دیدگاه بپسندیده شود و در برهه دیگر دیدگاه دیگر اقبال پیدا کند و لذا، متناسب با این اقبال جامعه، تغییرات مدیریت کلان صورت می‌گیرد و براساس دیدگاه و برنامه‌هایی که وجود دارد، این تغییرات اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: هر دیدگاه مدیریتی یکسری اولویت‌ها و برنامه‌هایی دارد و این برنامه‌ها موفق نمی‌شود مگر اینکه مجریانی باشند که ضمن هماهنگ بودن با آن برنامه‌ها، به آن‌ها اعتقاد هم داشته باشند و این به مفهوم حذف سایرین نیست.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه قطعاً در تغییرات مدیریتی افرادی هستند که در سیستم‌های مختلف شاید نظرهای میانه‌ای داشته باشند و بتوانند با سیستمهای مدیریتی مختلف کار کنند افزود: قطعاً باید چنین تغییراتی برای اجرای برنامه‌های دولتی که روی کار آمده و به مردم قول داده و مردم هم به آن دولت اعتماد کردند، انجام گیرد. تغییرات هم قطعا یکی از مسائل مهم است و به مفهوم رد و یا قبول کسی نیست و در واقع یک دوی امدادی است.

به گفته دکتر بختیاری وضعیت دانشگاه با زحماتی که روسا و مدیران متحمل شدند قابل مقایسه با گذشته نیست و درحال حاضر دانشگاه دارای رشته‌های تخصصی، فوق تخصصی و تحصیلات تکمیلی است و این پیشرفت‌ها یک شب اتفاق نیفتاده بلکه حاصل زحمات بسیاری از عزیزان است و لذا، انصاف و مروت حکم می‌کند که قدردان زحمات همه آنها باشیم و هستیم.

وی ویژگی‌های مدنظر خود برای معاون توسعه را؛ صداقت، پاکدستی، درستکاری، عدلت در رفتار و تصمیم‌گیری و حساسیت به بیت‌المال و حق‌الناس برشمرد و افزود: این ویژگی‌ها، امتیازات، توان اجرایی، سابقه مدیریتی و آشنایی به قوانین و مقررات را در شخص دکتر صادقی یافتم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: معاونت توسعه از معاونت‌های کلیدی دانشگاه است، خروجی و تخصیص منابع همه واحدها و جذب نیروی انسانی، همه در معاونت توسعه اتفاق می‌افتد و همه واحدهای دانشگاه برای مسائل مالی و اداری ناگزیر از تعامل با این معاونت هستند. در نتیجه الزام داشت که برای این معاونت حساسیت ویژه داشته باشیم.

دکتر بختیاری خاطرنشان کرد: اگر نگاهی به سابقه مدیریتی دکتر صادقی داشته باشیم می‌بینیم که در تغییرات سیاسی، به نوعی در همه مدیریتها حضور داشتند و این حضور جدای از مسائل اعتقادی، ناشی از نظردهی بدون غرض و گرایش سیاسی است و به همین خاطر، ایشان در همه دولت‌ها مقبولیت داشتند و در همه جریان‌های سیاسی به نوعی از حضور ایشان استفاده شده است.  

وی با بیان اینکه بخاطر تحریمها و مشکلات موجود، وضعیت خیلی از دستگاه‌ها ازجمله دانشگاه در حوزه مسائل مالی به‌سامان نیست تصریح کرد: این شرایط کار شبانه‌روزی و مجاهدت می‌خواهد و در این راستا، امیدوار هستیم از مرحله گذار به سلامت عبور کنیم و در آینده شاهد موفقیت‌های بیشتر کشور، استان و دانشگاه باشیم.
 

دفعات مشاهده: 1811 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر